Manyetik, Elektronik ve Elektrikli Kilit Sistemleri

Elektronik Kilitler ve Elektrikli Kilit Karşılıkları

Elektronik kapı kilit sistemleri; yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol terminallerinin kullanılması ile birlikte çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Bu kilitlerin uzaktan kumandalar ya da butonlar ile oturduğunuz yerden kapıları açtırabilirsiniz. Elektrikli kilit karşılığı da kullanılacak yerlerde, kapının sabit kısmındaki dil karşılıklarının değiştirilmesi gerekmektedir. Strike kapı kilitlerinin dil mekanizmaları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Yani uzun seneler boyunca kullanım sağlanabilecektir. Bu kilitlerde tutuş güçleri 500 ile 1500 kg arasında değişiklik göstermektedir.

Elektronik Kilitler ve Elektrikli Kilit Karşılıkları

Silindir şeklindeki paslanmaz kapı dilinin hareketli olan ksıımlarına saplanması ile çalışmaktadır. Bu kilitlerin tutuş güçleri 800 kilogram ile 2000 kilogram arasında değişmektedir.

Manyetik Cam Kapı Kilit Sistemi

Manyetik kilit sistemleri, kapıların sabit olan kısımlarına konulan sistemlerdir. Manyetik kilitlere elektrik verilmesi durumunda cam kapının hareketli kısmına takılan aparatlara mıknatıslama mantığı ile yapışır. Bu kilitlerin tutuş güçleri; 60 kilogram, 180 kilogram, 280 kilogram, 350 kilogram, 500 kilogram, 750 kilogram ve 1000 kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Manyetik kilit karşılığına yapıştığı anda kapıyı kırsanız bile açmak mümkün olmayacaktır.

Kapı Kilidi Butonları ve Kapı Tutucu

Elektrikli kilit, elekrikli kilit karşılıkları ve manyetik cam kapı kilitlerini açtırabilmek için dokunmalı ya da dokunmadan elinizi yaklaştırdığınızda çalışabilen no touch butonlar bulunmaktadır.

Soyunma Dolabı Şifreli Kilitleri

Soyunma odası kilitleri; ofis, ev, kasa, okul ve spor salonları gibi alanlarda yer alan dolaplarda kullanabileceğiniz kilitlerdir. Bu kilitleri dolap veya çekmece gibi etejerlerinizi şifreli olarak açmak güvenliği arttıracaktır!