Geniş Kollu Turnike

Geniş kollu vip turnike, -20 derece ile +50 derece arasındaki sıcaklıklarda çalışabilir. Akıllı kolu ile ileri ve geri hareketleri sırasında kendisine dokunan cisimleri hissederek bu cisimlere tepki verebilir. 60 watt güç harcar. Elektrik kesilmelerinde otomatik olarak serbest geçiş moduna geçilebilir.

genis-kollu-vip-turnike-90-cm-kol-uzunlugu

Geniş Kollu Turnike Teknik Özellikleri

Enerji Harcamaları: 100 Volt AC – 240 Volt AC enerjiye sahiptir.
Güç Tüketme: 60 watt güç
Sıcaklık Değeri: -20 ile +50 derece sıcaklık
Boyut: 240 mm x 260 mm x 940 mm
Kolu: Kol uzunluğu 75 cm.’dir ve geniş kolludur. Turnikenin akıllı kolu sayesinde ileri ve geri hareket etmeleri esnasında kendisine dokunan cisimleri hissederek tepki verirler.
Sistem Özellikleri: Elektrik kesilmesi gibi durumlarda otomatik olarak serbest geçiş moduna geçen turnike sistemi, iki yönlü olarak çalışma sağlar. Verilen çıktı dijital bir çıkış olabileceği gibi bilgisayar kontrollü olarak doğrudan bir şekilde bilgisayara da gönderilebilmektedir. Üstelik mikroişlemci kontrollüdür.
Kontrolleri: Bir bilgisayar ile 32 ve katları kadar turnikeyi kontrol edebilirsiniz. Her türlü geçiş kontrol üniteleri ve ayrıca diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir. Geçiş tetiklemesi de verilebilmektedir. TTL, 3-50 volt Dc darbe, CMOS veya RS-485, RS-422, RS-232 ile de doğrudan bilgisayar kontrolü de kullanılabilmektedir.
Güvenlik Sensörleri: Bireyler geçişi tamamladıklarında ise sistem hafızasında bekletilen kapanma işlemleri gerçekleştirilir. Güvenlik sensörleri ile turnikenin kolu önünde herhangi bir nesne yahut madde bulunması durumunda kontrol ünitesi tarafından tetiklense de engellenir.
Buton Kontrolleri: Tek buton veya çift buton kontrollü olarak çalışan bu turnike, çift buton kontrolünde ise turnikeyi açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır. Butonlardan biri turnikeyi açmanızı, diğeri ise kapamanızı sağlar. Tek buton kontrolünde butona her basışta bir sonraki komuta geçmektedir.
Zaman Kontrolleri: Belirli bir zamanda kapanması sağlanabilir.
Mekanizmalar: Mikroişlemci kontrollü olan elektromanyetik kilit mekanizması bulunur. Mekanizması sadece mikro işlemci ile kontrol edilebilmektedir.  
Alarm Modları: Deprem, afet, yangın vb. durumlarda kolaylıkla geçiş yapılabilir.  Tehlikeli acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedir.
Göstergesi: Turnikeden geçiş yapıldığı anda karşı yönde geçişin yasak olduğuna dair krımızı renkli “X” işareti yer alır. Turnike geçişe hazır olduğunda yeşil ok, yanıp sönmektedir. Geçiş esnasında ise bu yeşil ok, sabit olarak yeşil renkli yanar.  

Kumandası: Bir turnike, 1 – 500 adet keyless yahut butonlu kumanda tanıtılabilmektedir. Keyless uzaktan kumanda ile yahut butonlu uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Personellerin yanında bulundurabilecekleri ve dilerseniz anahtarlığa da takılabilen keyless kumanda, turnikeye 3 metre mesafeden yaklaştırıldığında tetik verir ve bir tuşa basmaya gerek kalmadan turnike açılmaktadır.
Opsiyonel Ek Özellikleri: Müşterilerin isteklerine göre istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilmektedir. İhtiyacınız her ne ise ona uygun pek çok çözüm üretilebilmektedir.
Özel Tasarımları: Özgün ve özel tasarımı sayesinde yumuşak ve sessiz geçişe olanak sağlarlar. Dekoratif bir görünüme sahiptirler.
Garanti Özellikleri: 2 sene boyunca garantili.
Teknik Destek Hizmeti: Kıbrıs’ta, balkanlar, Türki Cumhuriyetler ve tüm Türkiye kesintisiz, hızlı, uzman ve kaliteli destek.
Kalite Belgesi: ISO 9001 – ISO 2000 – TSEK
Uygulaması: İsteğe uygun olmasının yanı sıra geçişlerde kullanılabilecek uyarı sinyal lambası mevcuttur. Gövde rengi de tercih edilebilirdir. Sisteme özel giriş ve çıkış efektleri verilebilmektedir.
İlgili Aramalar: turnike, engelli geçiş turnikesi, turnike fiyatları, turnike fiyatı, engelli geçiş turnikesi fiyatları